Nomad People – Oбщност от млади артисти (завършили специалност ИД)
Здравейте,
Ние сме зараждащата се общност от млади артисти Nomad People . Нашата кауза е да оставим своята следа като разкриваме забравени обществени сгради и даваме възможност за изява на млади творци. Oбединяваме се в създаването на събития, които връщат живота на културни средища, изгубили своята социална полза, като ангажираме всички сетива – зрение, слух, обоняние, вкус, допир и ИЗКУСТВО.
А Вие имате ли шесто чувство?
Организирахме своето първо събитие, което нарекохме CLUBISM. То се проведе на 27-ми септември, в последния ден от SeeMe7 Conference (http://www.seeme-sofia.com) и беше част от нейната парти програма.
CLUBISM е събитие, непознато на българската културна сцена, симбиоза между музика, танц и арт инсталация в пространство, което най-малко някой би очаквал. Този път артисти от различни сфери на изкуството се обединяват, за да вдъхнат живот за една нощ на киносалон, който днес е изгубил своята социална полза, но някога е бил активна част от културния живот на столицата. Седалките липсват, но редовете гледат надолу към празната сцена.
Арт инсталациите представляваха кубични конструкции с визуални ефекти, които пресъздадат ново триизмерно пространство. Гост DJ-ите създададоха атмосфера, която чрез звук и светлина ни пренесе в друго имагинерно измерение. Кулминацията на вечерта бяха музика на живо и пърформанс- танцуващи силуети, затворени в светещи полупрозрачни кубове с човешки размер.
Проект CLUBISM е включен в Културния календар на Столична община по случай „80 години природен парк Витоша” и беше част от програмата в подкрепа на кандидатурата на София за Културна столица на Европа през 2019-та година. Събитието е част от кампанията за атестация на преподавателите в Университет за Архитектура, Строителство и Геодезия, в подкрепа на качественото образование в сферата на дизайна, изкуството и архитектурата. Партньор на събитието е и Клуб “Строежа”.
ORGANISM
Стефан Гущанов – музиката е негова страст още от ранното му детство. Като студент започва да озвучава партита с различна аудитория, да прави свои ремикси и да композира електронна музика.
Завършва бакалавърска степен по “Инженерен дизайн“ и магистатура по “Дизайн на жизнена среда“ в Технически университет – София. Специализира се в дизайн на осветителни тела от стандартни и алтернативни материали.
В продължение на 3 години трупа опит в сферата на образованието като преподавател по дизайн дисциплини в ТУ-София.
Интересува се от занаяти и приложни изкуства. В продължение на една година работи като актьор и ТВ водещ на “Колко лесно“ – предаване за прилагане на изкуството и занаятите в интериора на дома. В момента работи като Графичен дизайнер.
Радослава Мутафова – да тества силите си във всяка една сфера, е нещото, което я движи в живота, а адреналинът я кара да се движи със своето темпо.
В гимназията учи гръцки език и история, а висшето си образование получава в Технически Университет – София като инженер-дизайнер, специалност графичен дизайн.
Професионалния си опит започва от сервитьор в нощен бар, през статист в различни телевизионни проекти, две години работи като моделиер на матрици и бижута за израелската марка “Lalo treasures”, където усвоява различни техники за отливане и изработка на бижута от полиестерна смола.
Понастоящем е мултимедиен дизайнер във фирма, развиваща се на световния пазар. Обича детайлите и има “нерви” за пипкавите неща.
Климент Климентов – завършва “Инженерен дизайн” в Технически университет – София. В продължение на две години е преподавател по “Формени категории” – дизайнерска дисциплина в ТУ-София.
Създава концепцията за първото в света Смърф селище с човешки размери, като част от детския фестивал “Summer in Abu Dhabi“. Работи 3 години в Дубай като дизайнер на витрини и търговски площи. Създава над 30 арт инсталации в Арабския свят за световно известни марки като Hermes, Christofle, Baccarat, Swarovski, Lalique, Lladro, S.T. Dupont и други.
Натрупал е повече от 5 години опит в областта на Графиката, Интериора, Продуктовия дизайн, Визуалния мърчъндайзинг в различни организации. Участва в организирането на културни събития, арт инсталации и изложби.
Галина Ангелакова – завършва средното си образование със степен “Технолог на облеклото”. Работи 3 години в печатница, където се занимава с монтаж на печатарски филми, предпечатна подготовка и книговезане.
Дипломира се като инженер-дизайнер в Технически университет – София, където специализира промишлен дизайн и прекарва 3-месечно обучение в Германия по програма за обмен на студенти, където усвоява макетиране.
Повече от две години работи като Визуален мърчандайзер в “IKEA“, като участва в изграждането и имплементацията на бранд концепция на първия магазин от веригата в България. В момента работи като Графичен дизайнер.
За нея определението „педант“ е единица мярка за дизайнер.
Автори на статията:
Nomad People